המרכז הישראלי לטיפול
בהפרעות טורדניות-כפייתיות (OCD)
שדרות המקצועות, מודיעין
086532023


 
 
 " אור גדול מאיר הכל ויותר כבר לא צריך לשאול, אני בא ללמוד ממה שטוב ולחיות. להתחיל הכל מהתחלה כמו לנשום הראשונה. אני כאן, אני לא מתבזבז יותר"
 
אני מתן בן 25 מאזור המרכז ואני סובל מOCD לקח לי שנים לגלות את זה, למעשה עברתי את גיל ההתבגרות עם הידיעה שמשהו אצלי לא בסדר אבל לא ידעתי להצביע על מה בדיוק, הסתרתי את המחשבות שלי ואת הטקסים סביב אותם מחשבות, במשך שנים.
 
הOCD שלי התבטא במחשבות שסבבו סביב הנושא של פגיעה באחר, זהות מינית, סדר וניקיון.  התחושה של מי שסובל מOCD היא מייסרת, מביאה למצב של חוסר אונים. היא פוגעת בתפקוד וביכולת לחוות רגעים מיוחדים ושגרתיים, אתה נוכח במקום אחד והמחשבות נמצאות במקום אחר לגמרי. העיסוק סביב מציאת תשובות לשאלות שהאובססיה יצרה, העסיקה אותי רוב שעות היום. פגעה לא פעם באנשים סביבי. והאיחולים שלי לעצמי שלא אתעורר בבוקר היו משהו שבשגרה.
 
כשהשתחררתי מהצבא טסתי לטיול הגדול לבדי. ושם על המטוס בדרך לתאילנד היו לי 9 שעות של חשבון נפש, הגעתי למסקנה שאני לא יכול לסבול יותר את אותם ייסורים. אני נוסע לטיול הגדול לחופש הגדול והאמיתי אבל ככל שאני חווה יותר חופש אני נכנס לכלא יותר צפוף. והגעתי להחלטה שהדבר הראשון שאני אעשה כשאני חוזר לארץ הוא לטפל בבעיה שלי.  ואכן זה מה שעשיתי. זה היה הצעד הכי קשה שעשיתי בחיים, את אותם סודות שהסתרתי במשך שנים והעסיקו אותי רוב שעות היום גיליתי בפני ד"ר בן ארוש.
 
את שירותי הצבאי העברתי ביחידה מיוחדת, הדבר הראשון שד"ר בן ארוש אמר לי לאחר שחשפתי בפניו את המחשבות שלי, הוא שהרצון שלי להחלים הולך להיות משימה מאוד קשה, וכמו בצבא אני צריך לעמוד במשימות ובחשיפות שעליי לבצע. ובהחלט זה היה קשה! הרבה יותר מהשירות הצבאי, אבל שווה.
 
הטיפול במרכז זה המתנה הכי גדולה שיכולתי לבקש, קיבלתי את החיים שלי בחזרה ולא פחות מזה.
אני אסיר תודה לכל מי שלקח חלק בטיפול שלי המזכירות הנפלאות, המדריכות והמדריכים, ד"ר בן ארוש ופרופ' זוהר.
אני כלכך שמח שנקלעתי לשביל הזה שהוביל אותי למרכז ולטיפול.
 
המרכז הישראלי לטיפול בהפרעות טורדניות כפייתיות (OCD)     טלפון 0773303667, 086532023     כתובת: שדרות המקצועות 20, מודיעין

מפת האתר          יצירת קשר
עיצוב ובניית האתר: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים