המרכז הישראלי לטיפול
בהפרעות טורדניות-כפייתיות (OCD)
שדרות המקצועות, מודיעין
086532023


 
 
שלום קוראים לי י מאזור ירושלים לפני כחמש שנים היה לי בעיה שאני אוגר הרבה חפצים לזמן
ארוך החדר שלי היה מלא בחפצים שלא היה לי בהם שימוש כלל ואני לאומת זאת חשבתי שאני צריך אותם . מאוחר יותר הסבירו לי שזה אובססיה טיפלתי במצב ולאחר חמשה חודשים הבעיה עברה כליל.היה עוד נושא שהיה לי שזה היה להצית אש סתם בלי שום מטרה הבית שלי כמעת נשרף כמה פעמים ולאחר מכן הסבירו לי שזה פירומניה ולאחר טיפול מסור וקצר בן חודשיים הדחף ירד.ויש עוד משהוא שיש את זה ל4% אחוז ממדינת ישראל והרוב לא מודע לבעיה זו (וזה גורם נזקים משמעותיים בתפקוד היומי פירוט של התופעה ניתן למצוא באתר) אני עדיין מתקשה להתאפק אבל זה ירד במידה של 95% נ.ב זה מאוד חשוב לטפל בבעיה הזאת. היה לי עוד בעיה שזה אחריו יתר כלפי אחיי ובפרט אחותי הקטנה. זה התבטא שכל לילה מתי שהייתי הולך לישון הייתי בודק שהיא נמצאת בתוך העריסה, בטוחה. מתי  שהיא לא היתה בבית הייתי שואל את הוריי איפה היא? מי לקח אותה? מתי? ומתי היא תחזור? הרגשתי כאילו אני אמא שלה. בסוף הסבירו לי שהבעיה נובעת מזה שיש לי אובססיה של אחריות יתר שבאה לידי ביטוי בדאגה המוגזמת לאחותי. למעשה הייתי מכור להרגשה שהיא בטוחה או בידיים טובות. עכשיו אני יודע שעשיתי את זה בגלל שרציתי להרגיש טוב ולא בגלל שבאמת דאגתי לאחותי. הבעיה הזאת חלפה אחרי שלושה חדשים.
הרבה אנשים לא יודעים, אבל גם תלישת שיער נחשבת לבעיית אוסידי. גם לי היתה הבעיה הזאת. תלשתי את הגבות שלי. כשהגעתי לכאן הסבירו לי שקוראים לזה טריכוטילומניה. גם כאן עזרו לי לעשות חשיפות ואחרי כחדשיים הבעיה עברה כלא היתה.
הציעו לי כאן לקחת תרופות, פריזמה וזה עזר לי בצורה משמעותית. חוץ מזה שזה עזר לי באוסידי זה נתן לי גם הרגשה של חיים יותר טובים.
בסופו של דבר ההצעה שלי חוץ מהטיפול שנותנים לך כאן, צריך להמשיך ולעשות שעורי בית בחשיפות וזה הדבר החשוב שעוזר לבעיה לחלוף. וההצעה שלי שמי שחושש ואני מדגיש רק חושש שיש לו בעיות של אוסידי או משהו שנדמה לו שזה אוסידי שיפנה לד"ר בן-ארוש ועם הטיפול המסור שלו בפרט ושל המדריכים והמדריכות בכלל הדברים יהיו לו ברורים.
  
המרכז הישראלי לטיפול בהפרעות טורדניות כפייתיות (OCD)     טלפון 0773303667, 086532023     כתובת: שדרות המקצועות 20, מודיעין

מפת האתר          יצירת קשר
עיצוב ובניית האתר: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים