המרכז הישראלי לטיפול
בהפרעות טורדניות-כפייתיות (OCD)
שדרות המקצועות, מודיעין
086532023


 
 
שלום לכולם,
אני בת 26 ומטופלת במרכז כבר שמונה חודשים. רציתי לשתף אתכם בצעד שעברתי במהלך הטיפול.
לפני שלושה חודשים עזבתי את בית הורי ועברתי דירה. מספר סיבות הובילו אותי לכך אך סיבה עיקרית הייתה עצתו של ד''ר בן ארוש. אני חייבת לציין שתחילה לא הבנתי את מידת החשיבות של העניין אך היום במבט לאחור אני מבינה כמה הוא קידם אותי בהתמודדותי עם ה-ocd.
לפני המעבר היו לי המון חששות. חששתי שלא אצליח לדאוג לעצמי, חששתי להיות עצמאית, חששתי להתמודד לבד, בעצם חששתי שלא יהיה לי ממי לקבל אישורים בכל עת.
חלק ניכר מה-ocd שלי הוא הזדקקות לאישורים. אני מביטה לאחור ומבינה שכל דבר אצלי כלל בקשת אישורים, בכל תחום, כל נושא, כל הזמן. מאחר וזה היה המצב, עד לא מזמן, הייתי בטוחה כי לא ניתן "להיפטר" לחלוטין מה- ocd מאחר והרגשתי ששאלות האישור הן חלק בלתי נפרד ממני.
מאז שעברתי דירה, אני מרגישה שאני נמצאת במקום אחר, טוב יותר. שלא תבינו לא נכון, יש לי הורים מדהימים, אוהבים ודואגים, אך ההתנתקות מהבית עשתה פלאים. אני מרגישה נינוחה יותר, רגועה יותר, שלווה, עצמאית ובטוחה יותר בעצמי. הפעולות הקטנות של היום יום כמו לנקות את הבית לבד, לדאוג לאוכל, קניות ולהתמודד לבד, גרמו לי להיות בטוחה יותר בעצמי ופחות תלויה באחרים. מעבר לכך, עצם ההתנתקות מהורי גרמה לי להזדקק להרבה פחות אישורים, ולא רק מהם אלא מהסביבה כולה. אני שמה לב כי היום אני דורשת הרבה פחות חיזוקים מהסביבה ומצליחה להתמודד לבד.
בעקבות זאת, מאז שעברתי דירה גדלה בי האמונה כי ניתן לנצח לחלוטין את ה-ocd ואני מקווה ומאמינה שאני בדרך לשם.
מקווה שהדוגמא שלי תחזק את אלו החוששים מן המעבר.
מאחלת לכל אחד הצלחה בדרכו.
ד'
המרכז הישראלי לטיפול בהפרעות טורדניות כפייתיות (OCD)     טלפון 0773303667, 086532023     כתובת: שדרות המקצועות 20, מודיעין

מפת האתר          יצירת קשר
עיצוב ובניית האתר: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים