המרכז הישראלי לטיפול
בהפרעות טורדניות-כפייתיות (OCD)
שדרות המקצועות, מודיעין
086532023


 
 
שלום לכולם,
רציתי לשתף אתכם בסיפור האישי שלי...
לבן שמן הגעתי לפני כשנה ושלושה חודשים אחרי שהבנתי שאני סובלת מ- OCD. הגעתי במצב נורא, של חוסר אונים, מצב שבו אני כבר לא יודעת מה לעשות עם עצמי ואיך לצאת מזה. כדי שתבינו על מה אני מדברת, אנסה לתאר בקצרה את שעבר עליי.
אפשר לומר שכל היבט בחיי וכל צעד קטן היה קשור ב- OCD. כשאני כותבת את זה אני מתכוונת לכך שבמשך מספר חודשים מעל לשמונה שעות ביום הייתי מתכופפת לרצפה כדי לבטל מחשבות רעות, הייתי מתקלחת מספר פעמים, הייתי מדליקה ומכבה את האור חמישים פעם ויותר, הייתי מפסיקה לאכול באמצע ארוחה בעקבות מחשבה שאם אסיים את מה שיש בצלחת דבר נורא יקרה, הייתי קמה באמצע הלילה ומרגישה צורך עז לגעת בקירות. הייתי מלאת אובססיות ונכנסת למצוקה נוראית מהן. על כל מחשבה רעה אחת הייתי נוגעת ברצפה מספר פעמים. כל עוד נגעתי ברצפה ולא חשבתי על דמות ספציפית חיובית לא הייתי מפסיקה. כן, זה הגיע למצב שבמשך שעתיים ברצף הייתי מתכופפת לרצפה רק כדי "לבטל" מחשבה שלילית אחת. אני יכולה להמשיך עוד שעות ולמלא פה דף שלם בדוגמאות...
בכל אופן, מצבי היה כל כך חמור שהפסקתי ללכת לעבודה, לא תפקדתי, הייתי ימים שלמים בבית, כשהורי צופים בי מהצד חסרי אונים כי אינם יכולים לעזור.
לבן שמן הגעתי אחרי שהייתי אצל פסיכיאטר שאבחן אותי עם OCD. הפסיכיאטר ידע את מצבי הנורא וניסה לעבוד איתי בשיטה פסיכו דינאמית. הוא הגדיר את ה- OCD כהפרעת חרדה. טען שיש לדבר על כל החרדות ולהבין את מקורם והאמין כי לאט לאט תוך כדי הבנה ההפרעה תירגע. משמצבי החמיר יותר ויותר, לא הייתי מסוגלת לעבוד בצורה כה איטית ואמרתי להורי שאני כבר לא יכולה יותר לחיות כך ואני חייבת פתרון. אבי בירר ושמע על המרכז בבן שמן ומיד קבע לי פגישה. במהלך הזמן, התחלתי הדרכות ופגישות סדירות עם ד''ר בן ארוש (היו לי חמש שעות הדרכה בשבוע ושעה בשבוע פגישה עם ד''ר בן ארוש) וכך, התחלתי להבין את אופי ההפרעה, איך היא פועלת ולמה כל זה כל כך לא קשור לחרדות. כמו כן, באמצעות המרכז הבנתי איך כל חיי, מאז שאני זוכרת את עצמי היו מלווים ב- OCD (כשהייתי בת שש הייתי מסדרת לפני השינה צבעים במגירה בצורה מסוימת, הייתי מבקשת מהורי להתפלל לשלומי פעמיים, הייתי שואלת שאלות אישור ועוד). כמו כן, התחלתי להבין שמה שיעזור לי לפתור את הבעיה זה להילחם ב- OCD. אין דרך אחרת. להחליט שמפסיקים עם הטקסים, פשוט להתנגד להם. להיפך, יש לחשוב בכוונה על דברים רעים ולמנוע מעצמנו את הטקסים, פשוט לעשות חשיפות יזומות. זה קשה, אני יודעת, היה לי כל כך קשה וזו הייתה התקופה הקשה בחיי. היו לי עליות וירידות אך עם הזמן, ההבנה גדלה, הרצון להילחם התעצם, עוצמת המצוקה שהייתה בי ירדה וחלה התקדמות רבה.
כיום, אני במקום אחר, אני עובדת במשרה מלאה, עזבתי את בית הוריי ועברתי דירה, אני לקראת לימודים לתואר שני, אני רגועה יותר ונינוחה כמו שלא הייתי אף פעם.
בהזדמנות זו אני רוצה להודות כל כך לד''ר בן ארוש, לפרופסור זוהר ולצוות המדריכים הנפלא (כולל את הגר, טל ומיקה שכבר עזבו), על הטיפול המסור, על זה שבזכותם השתנו חיי, על זה שעכשיו כשאני כותבת את סיפורי האישי אני בוכה מרוב התרגשות שאני נמצאת במקום אחר, מקום טוב הרבה יותר.
אני מקווה שסיפורי האישי יפיח בכם תקווה שאפשר לעבור את זה ויעזור לכם להתקדם.  ד'
 
המרכז הישראלי לטיפול בהפרעות טורדניות כפייתיות (OCD)     טלפון 0773303667, 086532023     כתובת: שדרות המקצועות 20, מודיעין

מפת האתר          יצירת קשר
עיצוב ובניית האתר: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים