המרכז הישראלי לטיפול
בהפרעות טורדניות-כפייתיות (OCD)
שדרות המקצועות, מודיעין
086532023


 
 

הגעתי למרכז לפני כשנה שבורה ורצוצה לאחר משבר קשה מאוד, אחד מכמה שעברתי במהלך חיי ואולי הקשה מביניהם. לאחר שנים של התמודדות עם ההפרעה וסבל רב עם עליות וירידות, ולמודת שנים של טיפולים שונים אשר סייעו לי רק באופן חלקי וזמני, הייתה לי הפעם תחושה טובה, מן אמונה פנימית ובטחון שהגעתי למקום הנכון. יש לציין שכבר לפני שנים כשנודע לי על המרכז סימנתי אותו כיעד הסופי שלי, רק שלא היה לי את האומץ והיכולת להגיע ולהתעמת באופן ישיר עם ההפרעה.

אחד הקשיים המשמעותיים שהיו לי במהלך חיי היה ליטול תרופות, להכניס לגופי חומר זר אשר עלול להשפיע על נפשי ועל השליטה בחיי וכנראה שזה קשור להפרעה ולהימנעויות הנגזרות ממנה.

ד"ר בן ארוש ופרופ' זוהר היו נחרצים מאוד או שאקח את התרופות שרשמו לי או שלא אוכל לקבל טיפול במרכז ואני ידעתי שאין לי ברירה. ואכן, ההתחלה לא הייתה קלה, למרות שהפעם בניגוד לפעמים הקודמות הופתעתי לטובה מתופעות הלוואי המעטות שהיו לי והשיפור המהיר.

וכאן נכנסו לתמונה צוות המדריכים המקצועי והסבלני בליווי צמוד של ד"ר בן ארוש והעבודה הקשה החלה חשיפות.

האמת היא שכשהגעתי למרכז זה היה לאחר טיפול דומה שעברתי שבסופו של דבר לא צלח, כך שניתן בהחלט לומר שידעתי לקראת מה אני הולכת, אבל לא ידעתי עד כמה ארהיב עוז להגיע לחשיפות הקשות ביותר, אך לא היה לי מה להפסיד, החלטתי פשוט להתחיל לזרום עם הטיפול ולמצוא את האיזון בין הקצב שהוכתב לי לתחושת המסוגלות שלי.

וההתקדמות אכן לא הייתה מהירה כפי שרציתי, אך צוות המרכז לא ויתר לי ולא עליי. שלב אחרי שלה התקדמתי בחשיפות וחלק מהן היו לא קלות, אך ככל שעבר הזמן הבנתי שהדרך שלי להגיע לריפוי משמעותי הינה רק באמצעות החשיפות והמשכתי. הייתה נקודה מסוימת שבה כמעט ויתרתי, שחשבתי שזהו אני כבר מרגישה לא רע בכלל אז למה שאתמודד עם החשיפות הקשות פשוט אשאר במצב הנוכחי וזהו, אך המסר שקיבלתי היה ברור אם לא הולכים עד הסוף זה חוזר ואפילו בגדול.

עם ההתקדמות קיבלתי יותר אומץ והייתה נקודה מסוימת שאני קוראת לה נקודת האל חזור נקודה שממנה הכול נעשה קל וברור יותר, שמלווה בתחושה שלהישאר במקום בכל מקרה יהיה גרוע יותר מאשר להתקדם והלכתי על זה, עם החששות, אפילו קצת הימרתי ואכן לא התאכזבתי, היה אולי קושי קטן בהתחלה, אך ככל שחזרתי על החשיפות וגיוונתי אותם התחזקתי והתגברתי על ההפרעה ובסופו של דבר נשארתי כמעט בכלל בלעדיה.

אני רוצה בהזדמנות זו להודות מכל הלב לכל צוות המרכז ובמיוחד לד"ר עודד בן ארוש על הסבלנות, התמיכה והגבולות, לפרופ' זוהר שקלע בול לתרופות שמתאימות לי, למדריכים המקצועיים: שני, דור, הגר מיקה וכל השאר.

אני רוצה גם להעביר מסר ברור לכל מטופלי המרכז "לכו על זה" תסמכו על צוות המרכז שיוביל אתכם בדרך הנכונה זה שווה כל רגע שאתם מפסידים בתהיות וחששות, אזרו אומץ ותעשו את החשיפות עד הסוף חבל על כל רגע.

 

 

ג.ר.

המרכז הישראלי לטיפול בהפרעות טורדניות כפייתיות (OCD)     טלפון 0773303667, 086532023     כתובת: שדרות המקצועות 20, מודיעין

מפת האתר          יצירת קשר
עיצוב ובניית האתר: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים