המרכז הישראלי לטיפול
בהפרעות טורדניות-כפייתיות (OCD)
שדרות המקצועות, מודיעין
086532023


 
 
OCPD: אפשר (ורצוי) לטפל בזה: סיפור אישי
 
זכיתי ויש לי בעל אוהב ומסור, שהוא גם חבר טוב. לא פלא, אם כן, שבעלי נתפס על ידי החברה הלא-קרובה כבעל אידיאלי, אם כי שתקן וסגור. אך מעגל הקרובים יותר ידע גם על דברים אחרים: צעקות (גם בפרהסיה); אדם שחושב שהוא כל הזמן צודק; שיש לו תגובה שלילית לכל הצעה שלי (Mr. No) ושמבקר כמעט כל דבר שאני עושה בבית (קניתי ארגז כביסה, תליתי תמונה, הזזתי את השטיח וכו'); איש שהוא Control Freak וסובל מחרדה מתמדת (הכוס תשבר אם לא תוצב במרכז השולחן, הדלת תיסגר לילד על היד, הילד ייפול אם ישתובב); קפדן בכל הנוגע ללוחות זמנים (לבר מצווה אחת הגענו עם חתני האירוע...) ונוקשה; סגור ומתקשה בהפגנת חיבה; ושמתקשה לקבל אותות של חיבה (חיבוק, מחמאה, אוכל!). טיפול זוגי שניסינו - נכשל. גם הניסיונות לערב את הורי והוריו לא הועילו. וכך, למרות שאני אדם אסרטיבי, חייתי בפחד מבעלי ובמשך שנים הילכתי על ביצים.
 
אם הפתיח נשמע לכם מוכר, אולי תשמחו לדעת על המסע ששנינו עוברים כדי לצאת מהמקום הנורא ההוא; אות הפתיחה ליציאה לדרך התחיל דווקא אצלי. לפני כשלוש שנים הגעתי (באיחור ניכר) למסקנה שהצרחות שלו ברחוב פוגעות בכבודי ושזה קו אדום מבחינתי. לאחר מכן ניפצתי את תדמית הבעל המושלם, סיפרתי לחברה על מה שבאמת קורה בביתנו, והיא הציעה לפנות לפסיכיאטר. הביקור הראשון אצל הפסיכיאטר היה מדהים (העובדה שחרב הגירושין הונפה מעל ראשו, "עזרה" לבעלי להסכים ללכת אליו....): למכלול הקיטורים שלי יש שם! – קוראים לבעיה "OCPD".
לפי תפיסת עולמי, כשיש לבעיה שם, זו מחצית הדרך לפתרונה; מאז, חרשתי את גוגל בנוגע ל- OCPD ובעקבות זאת נקטנו בשורה של צעדים כדי לנסות ולפתור את הבעיה (אני מפרטת רק את ההצלחות...):
ראשית, ד"ר בן-ארוש הוא בן אדם(!) ומטפל מקצועי ב- OCPD (הוא קורא לזה OCD); הוא ובעלי עבדו ועובדים יחד בשיטת ה- CBT על הדברים שהתלוננתי עליהם וחלקם הנכבד טופל בהצלחה;  שנית, קוקטייל של פרוזק ועוד תרופת הרגעה (פרופ' זוהר); שלישית, דיקור אצל אדם בשם איגור שעובד בבני ברק (עוזר מאוד בנושא החרדות); רביעית, מחקרים מראים שלאנשים עם OCD יש חסרים מסוימים בדם (הומוציסטאין וכו'), ובדיקות הדם של בעלי התאימו בדיוק נמרץ לנאמר בהם. דיאטנית התאימה לבעלי דיאטה שמבוססת על מחקרים אלו והמליצה על תוספי מזון (אומגה 3, ויטמין בי 6 ועוד). בדיקות הדם האחרונות שלו הראו רמות הומוציסטאין תקינות, ואנחנו חושבים שהדיאטה עוזרת; חמישית, קיבלתי ייעוץ ממטפלת שמתמחה באלימות במשפחה (שרי אריאס, שגם היא שילוב נדיר של אשת מקצוע ובן-אדם...); החלטנו ביחד על איזה מלחמות כדאי לוותר, ועל מה צריך לעמוד (צעקות והתנהגויות מוזרות בחנויות). חשוב מכך, היא נתנה לי כלים להתמודדות: להתרחק כשיש צעקות, להכריז על פסק זמן; לעזוב כשיש התנהגות מוזרה בפרהסיה והערות שלי לא מועילות, לעבור לסדר היום לאחר עשר דקות מהרגע שאני מתרגזת עליו (אני עוד מנסה לעבוד על זה...); לא באמת להתרגז ועוד. שישית, סדנה לניהול כעסים; [דבר שביעי שעוד נותר לעשות זה פעילות גופנית, אך בינתיים מסתמנת התנגדות עיקשת לנושא...].
 
הדרך לתיקון עוד נמשכת, אבל (בימים טובים) אני אופטימית.... כמי שלא ידעה את נפשה מרוב כאב, אני פונה לסובלים מ- OCPD ולקרוביהם: יש מה לעשות; החיים יפים יותר לאחר הטיפול; השינוי אפשרי וכדאי להשקיע!
המרכז הישראלי לטיפול בהפרעות טורדניות כפייתיות (OCD)     טלפון 0773303667, 086532023     כתובת: שדרות המקצועות 20, מודיעין

מפת האתר          יצירת קשר
עיצוב ובניית האתר: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים